Megjelent a "Webszolgáltatások nemzetköziesítésének használati útmutatója" munkaterv
2002. december 20.
Permalink: Megjelent a "Webszolgáltatások nemzetköziesítésének használati útmutatója" munkaterv
Megjelent a minőségbiztosítási teszt-útmutató
2002. december 20.
Permalink: Megjelent a minőségbiztosítási teszt-útmutató
Megjelent a MathML 2.0 munkaterv második kiadása
2002. december 19.
A Matematika Munkacsoport (Math Working Group) kiadta a Matematikai leírónyelv 2.0 (második kiadás) (Mathematical Markup Language (MathML) Version 2.0) munkatervet. A MathML 2.0 egy olyan XML-alkalmazás, mellyel matematikai jelöléseket és tartalmat jeleníthetünk meg, fogadhatunk és dolgozhatunk fel a Weben. A második kiadás pontosításokat és hibajavításokat tartalmaz. Várjuk észrevételeiket. További információk a Matematika (Math) honlapon.
Permalink: Megjelent a MathML 2.0 munkaterv második kiadása
A "SOAP 1.2" W3C előzetes javaslatterv lett
2002. december 19.
Permalink: A "SOAP 1.2" W3C előzetes javaslatterv lett
A "Névterek 1.1" W3C előzetes javaslatterv lett
2002. december 18.
A W3C örömmel jelenti, hogy az XML névterek 1.1 (Namespaces in XML 1.1) előzetes javaslattervvé (Candidate Recommendation) lépett elő. Az IRI referenciákkal azonosított névtartományok meghatározzák az elem- és attribútumnevek érvényességi körét XML dokumentumokban. Az 1.1-es verzió a hibajegyzék alapján készült javított változat, mely tartalmaz egy módszert az előtagok (prefixes) deklarációjának megszüntetésére is. Észrevételeiket február 14-ig várjuk. További információk az XML Fejlesztési Terület (XML Activity) honlapján.
Permalink: A "Névterek 1.1" W3C előzetes javaslatterv lett
Megjelent az XHTML 2.0 munkaterve
2002. december 18.
A HTML Munkacsoport (HTML Working Group) kiadta az XHTML 2.0 harmadik munkatervét. Az XHTML 2.0 a Web ismert leírónyelveinek - HTML 4, XHTML 1.0 és 1.1 - rokona, de nem szándékozik felülről kompatibilis maradni azokkal. A munkaterv az XHTML 2.0 leírónyelvet és moduljait írja le, amelyek célja látványos, hordozható Web-alapú alkalmazások létrehozása. Várjuk észrevételeiket. További információk a HTML honlapon.
Permalink: Megjelent az XHTML 2.0 munkaterve
Az " Útmutató a felhasználó ágensek elérhetőségéről" W3C ajánlás lett
2002. december 17.
A World Wide Web Consortium örömmel jelenti, hogy az Útmutató a felhasználó ágensek elérhetőségéről 1.0 (User Agent Accessibility Guidelines 1.0) W3C ajánlás lett. A Webelérési Lehetőségek Kezdeményezése (Web Accessibility Initiative) részeként a szoftverfejlesztők számára íródott útmutató segítségül szolgál a (látási, hallási, mozgási, értelmi és szellemi) fogyatékossággal rendelkezők webelérhetőségének korlátait szem előtt tartó és mindenki által jól használható böngésző- és médialejátszó-tervezéshez. Frissítve lett a "Technológiák" kézikönyv is. További információk a sajtóközlemények (press release) oldalon, a FAQ-ban és a 23 ajánlólevélben (testimonials).
Permalink: Az " Útmutató a felhasználó ágensek elérhetőségéről" W3C ajánlás lett
Richard Ishida társelnöke "A nemzetköziesítés és a Unicode" konferenciának
2002. december 13.
Richard Ishida, a W3C Állandó Stábjának (W3C Team) tagja társelnöke lesz A nemzetköziesítés és a Unicode konferenciának (Internationalization & Unicode Conference). A rendezvény eredeti nevét - Unicode konferencia (Unicode Conference) - azért változtatták meg, mert a mostani pontosabban visszaadja, miről szól a konferencia. Ez az esemény az első műszaki világkonferencia a szoftverek és a Web nemzetköziesítésének területén. A W3C Nemzetköziesítési Fejlesztési Területnek (Internationalization Activity) nagy hasznára válhat, hogy ezúton újra megerősödhetnek a régi, termékeny kapcsolatok. A 23. Nemzetköziesítés és a Unicode konferencia (23rd Internationalization & Unicode Conference, IUC23) 2003. március 24-26-án kerül megrendezésre, Prágában, Csehországban.
Permalink: Richard Ishida társelnöke "A nemzetköziesítés és a Unicode" konferenciának
Megjelent a szállítási környezetről szóló munkaterv
2002. december 13.
Az Eszközfüggetlenség Munkacsoport (Device Independence Working Group) kiadta az Eszközfüggetlenségi tanulmány a szállítási környezetről (Delivery Context Overviewfor Device Independence) című első nyilvános munkatervét. A szállítási környezet (delivery context) kifejezést a felhasználói beállítások és a felhasználók webelérési mechanizmusának lehetőségeinek leírására használjuk. További információk a W3C Eszközfüggetlenség Fejlesztési Terület (Device Independence Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent a szállítási környezetről szóló munkaterv
Megjelent az XHTML2.0 munkaterve
2002. december 12.
A HTML Munkacsoport (HTML Working Group) kiadta az XHTML 2.0 módosított munkatervét. Az XHTML 2.0 a Web ismert leírónyelveinek - HTML 4, XHTML 1.0 és 1.1 - rokona, de nem szándékozik felülről kompatibilis maradni azokkal. A munkaterv az XHTML 2.0 leírónyelvet és moduljait írja le, amelyek célja látványos, hordozható Web-alapú alkalmazások létrehozása. Várjuk észrevételeiket. További információk a HTML honlapon.
Permalink: Megjelent az XHTML2.0 munkaterve
Megjelent az Amaya 7.1
2002. december 12.
Az Amaya a W3C webböngészője és fejlesztő eszköze. A 7.1-es verzióban SVG, MathML és a nyomtatás-támogatás hibáit javították. Solaris-hoz, Linux-hoz és Windows-hoz az Amaya binárisan letölthető. A forráskód is letölthető. További információk az annotációkról az Annotáció (Annotea) honlapján.
Permalink: Megjelent az Amaya 7.1
Az első Amaya-kezdőlap készítő verseny
2002. december 10.
A W3C örömmel hirdeti meg első Kezdőlapkészítő versenyét az Amayához, a W3C szerkesztő/böngészőjéhez. A kezdőlap elkészítéséhez W3C technológiákat kell használni, mint a HTML, az XHTML, a CSS, a MathML és SVG. Egy pályázó több pályázatot is benyújthat. A beküldési határidő 2003. február 3.
Permalink: Az első Amaya-kezdőlap készítő verseny
Az "XML-titkosítás, -dekódolás" W3C ajánlás lett
2002. december 10.
Permalink: Az "XML-titkosítás, -dekódolás" W3C ajánlás lett
Megjelent az "XHTML-modularizáció XML sémával" végső munkaterv
2002. december 9.
A HTML Munkacsoport (HTML Working Group) kiadta az XHTML-modularizáció XML sémával (Modularization of XHTML in XML Schema) végső munkatervet. Észrevételeiket január 31-ig várjuk. A dokumentum XML séma modulok egész halmazát tartalmazza, segítséget nyújtva ezzel a dokumentumszerkesztőknek az XHTML megfelelő módosítására és bővítésére. További információk a HTML honlapon.
Permalink: Megjelent az "XHTML-modularizáció XML sémával" végső munkaterv
Megjelent az EARL 1.0 munkaterv
2002. december 6.
A Kiértékelő- és Javító Eszközök Munkacsoport (Evaluation and Repair Tools Working Group) első nyilvános munkatervét Kiértékelő és jelentéskészítő nyelv 1.0 (Evaluation and Report Language, EARL) címmel. A specifikáció magyarázatot ad arra, hogyan is használjuk az EARL-t, egy általános célú nyelvet, melyet teszteredmények kifejezésére és alapszótár készítésére használhatunk. Várjuk észrevételeiket. További információk a Webelérési Lehetőségek Kezdeményezése (Web Accessibility Initiative) honlapon.
Permalink: Megjelent az EARL 1.0 munkaterv
Megjelent "A többmódú interakció esettanulmányai"
2002. december 5.
A Többmódú Interakció Munkacsoport (Multimodal Interaction Working Group) kiadta A többmódú interakció esettanulmányai (Multimodal Interaction Use Cases) W3C-jegyzetet.Vizsgáltak repülőjárat-foglalást, útajánlat-adást vezetéshez és mobilterminálról történő név-alapú tárcsázást. Hangsúlyt kell fektetni a különböző eszközökre vonatkozó követelményekre, az eseménykezelésre, a hálózatfüggőségre és a felhasználóval való interakcióra. További információk a Többmódú Interakció Fejlesztési Terület (Multimodal Interaction Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent "A többmódú interakció esettanulmányai"
A W3C honlap új testet ölt
2002. december 5.
A W3C örömmel jelenti, hogy honlapja és hozzá kapcsolódóan a FAQ új testet ölt. Ez a megjelenés az újabb, a szabványoknak megfelelő böngészőkhöz íródott, szigorúan XHTML 1.0-ban. Kevesebb táblázat, több navigációs elérhetőségi (accessibility) lehetőség és az oldalszerkezetet is meghatározó Egymásbaágyazott Stíluslapok (Cascading Style Sheets, CSS) jellemzi. A W3C várja észrevételeiket.
Permalink: A W3C honlap új testet ölt
A W3C társrendezője az "XML 2002"-nek
2002. december 4.
A W3C örömmel vállalja a társrendező szerepét az XML 2002 konferencián és kiállításon december 8-13-án, Baltimore-ban (Maryland, USA). Chris Lilley december 10-én részt vesz egy Town Hall panelen, amely a W3C Műszaki Architektúra Csoportjá-ról (W3C Technical Architecture Group) szól. Philippe Le Hégaret W3C Update címmel tart előadást december 11-én és DOMLevel 3 címmel december 12-én. Daniel Weitzner és Liam Quin, a W3C XML Fejlesztési Területvezetője (W3C XML Activity Lead) is ellátogat a rendezvényre.
Permalink: A W3C társrendezője az "XML 2002"-nek
Megjelent az Amaya 7.0
2002. december 3.
Az Amaya a W3C webböngészője és fejlesztő eszköze. A 7.0-ás verzióban található újítások a felhasználói felület módosításai, a Raptor RDF-elemzőre való áttérés és a nagyobb XML, SVG és CSS támogatás. Solaris-hoz, Linux-hoz és Windows-hoz az Amaya binárisan letölthető. A forráskód is letölthető. További információk az annotációkról az Annotáció (Annotea) honlapján.
Permalink: Megjelent az Amaya 7.0
Megjelent "A beszédszintézis leírónyelve" végső munkaterve
2002. december 2.
A Hangos Böngésző Munkacsoport (Voice Browser Working Group) kiadta A beszédszintézis leíró nyelve 1.0 (Speech Synthesis Markup Language Version 1.0) végső munkatervét. Észrevételeiket 2003. január 15-ig várjuk. Ennek az XML-alapú nyelvnek a segítségével a tartalomszerkesztők elő tudnak állítani webes gépibeszédet úgy, hogy a kiejtés, a hangerő, a hangmagasság és a tömörítés foka ellenőrizhető. További információk a Hangos Böngésző Fejlesztési Terület (Voice Browser Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent "A beszédszintézis leírónyelve" végső munkaterve
Megjelent a "Többmódú interakció keretrendszer" jegyzet
2002. december 2.
A Többmódú Interakció Munkacsoport (Multimodal Interaction Working Group) kiadta a W3C Többmódú Interakció Keretrendszer (W3C Multimodal Interaction Framework) első publikációját, mint W3C-jegyzetet. A keretmunka olyan leíró nyelveket határoz meg, amelyek a komponensek és a komponensek közti adatáramlás szükségleteire épül. Meghatározza a ma széles körben alkalmazott bemeneti és kimeneti lehetőségeket és biztosítja ennek bővíthetőségét. További információk a Többmódú Interakció Fejlesztési Terület (Multimodal Interaction Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent a "Többmódú interakció keretrendszer" jegyzet
Megjelent az "Eljárásminták és -technikák" című minőségbiztosítási jegyzet
2002. december 2.
A Minőségbiztosítási Munkacsoport (Quality Assurance (QA) Working Group) kiadta az Eljárásminták és -technikák (Operational Examples & Techniques) W3C-jegyzetet. A minőségbiztosítási rendszer részeként és párhuzamosan fejlesztve az Eljárás-utasítási irányelvekkel (Operational Guidelines), az utolsó verziót a Minőségbiztosítási Fejlesztési Terület (QA Activity) berkeiben tartják karban, míg stabil nem lesz. A dokumentumban a W3C munkacsoportjainak minőségi munkájához segítséget nyújtó példákat és technikákat találhatunk.
Permalink: Megjelent az "Eljárásminták és -technikák" című minőségbiztosítási jegyzet
A W3C Állandó Stábjának decemberi szereplései
2002. december 2.
December 3-án, Hugo Haas tart előadást az Iliatech Club Day on Web Services nevű rendezvényen az INRIÁ-ban (Rocquencourt, Le Chesnay, Franciaország). Előadást tart még Charles McCathieNevile is a LexiPraxi elnevezésű rendezvényen (franciául); helye: Agence universitaire de la Francophonie (Párizs, Franciaország). December 5-én, Kazuhiro Kitagawa tart vitaindító beszédet az Internet World Asia konferencián Tokióban, Japánban. Az Állandó Stáb több tagja is részt vesz a december 18-20-án megrendezésre kerülő XML 2002 konferencián Baltimore-ban, (Maryland, USA). C. M. Sperberg-McQueen részt vesz a december 10-ei Building a Web Services Foundation konferencia egyik CNET-es paneljén San Franciscoban, (Kalifornia, USA). Daniel Dardailler előadást tart az Internet: un diritto pertutti nevű rendezvényen (olaszul) Velencében, Olaszországban, december 16-án. További információk a Közelgő W3C szereplések és események oldalon.
Permalink: A W3C Állandó Stábjának decemberi szereplései
A W3C az ERCIM-et nevezi ki új európai anyaintézetének
2002. november 27.
A W3C örömmel tudatja, hogy 2003. január 1-étől az INRIA helyett az Európai Informatikai és Matematikai Kutatókonzorcium (European Research Consortium for Informatics and Mathematics, ERCIM) lesz az európai anyaintézete. Az észak-amerikai MIT, az ázsiai Keio Egyetem (Keio University) és mostantól az ERCIM a W3C 3 globális partnere és fizikai központja, anyaintézete (host-ja). A változás jobb kutatói kapcsolatépítést tesz lehetővé a W3C-nek Európában, míg az INRIÁ-val, az ERCIM egyik alapítójával való kapcsolata is fennmarad. További információk a 18 nyelven megjelent sajtónyilatkozatban és az ajánlólevelekben.
Permalink: A W3C az ERCIM-et nevezi ki új európai anyaintézetének
Megjelent a W3C dokumentumérvényesség-ellenőrzőinek új generációja
2002. november 26.
A W3C örömmel jelenti be a W3C dokumentumérvényesség-ellenőrző szolgáltatásának (W3C Markup Validation Service) új verziójának megjelenését. Ez az egy teljesen újraírt változat, áttekinthetőbb eredményoldalakkal, jobb MathML, XHTML és SVG támogatással, és az elérhetőségi követelményeknek jobban megfelelve. Várjuk észrevételeiket! A "bejelentés"-ben (announcement) megneveztük a fejlesztőket és közzétettünk néhány megjegyzést.
Permalink: Megjelent a W3C dokumentumérvényesség-ellenőrzőinek új generációja
A W3C köszönetet mond a "W3C SysWeb" stábnak
2002. november 25.
Az utóbbi 6 hónapban a W3C munkacsoportjai 137 publikációt jelentettek meg, ebből 36-ot novemberben, 2 hét alatt. Az ezekre mutató hivatkozások a Műszaki jelentések jegyzéke (index of technical reports) oldalon találhatók meg. A W3C köszönetet mond Henri Fallon webmesternek és a "W3C SysWeb" stábnak, akik ezt lehetővé tették. A SysWeb figyelmet fordít a W3C-tagság, az Állandó Stáb és a közönség igényeire is. Jelenleg 680,000 weboldal és a levelezőlisták 796,000 archív oldalának kezelését végzik amerikai, japán és francia szerverekről.
Permalink: A W3C köszönetet mond a "W3C SysWeb" stábnak
A W3C köszönti tagjait a Tanácsadó Testület ülésén
2002. november 25.
A W3C november 18-20-án tartotta a Tanácsadói Testület (Advisory Committee) félévi ülését Cambridge-ben (USA, Massachusetts). AW3C tagszervezetei kétnapos előadás- és vitasorozaton vettek részt, melynek témája a W3C Fejlesztési Területei (W3C Activities) volt. Ha az ön szervezete is szeretne csatlakozni a W3C-hez, kérjük látogasson el a Tagság (Membership) weboldalunkra. A Tanácsadói Testület következő ülése május 18-20-án lesz, a május 20-24-i WWW2003 konferenciához kapcsolódva, mely Magyarországon, Budapesten kerül megrendezésre.
Permalink: A W3C köszönti tagjait a Tanácsadó Testület ülésén
"Internet World Asia 2002" konferencia Tokióban, Japánban
2002. november 25.
A W3C örömmel vállalja a társszponzor szerepét az Internet World Asia 2002 (japán nyelvű) konferencián, mely december 4-e és 6-a között kerül megrendezésre Tokióban, Japánban. Kazuhiro Kitagawa, a W3C Eszközfüggetlenség Fejlesztési Területének (Device IndependenceActivity) vezetője tart vitaindító beszédet A Szemantikus Weben alapuló új szolgáltatások (New services based onthe Semantic Web) címmel december 5-én. A regisztráció elkezdődött.
Permalink: "Internet World Asia 2002" konferencia Tokióban, Japánban
Megjelent a "Skálázható vektorgrafika 1.2" munkaterv
2002. november 15.
Az SVG Munkacsoport (SVG Working Group) megjelentette a Skálázható vektorgrafika 1.2 (Scalable Vector Graphics (SVG) 1.2) első nyilvános munkatervét. Az SVG 1.2-ként nevezett új verzió várható újdonságai közé tartozik a más XML-formátumokkal való integrálás és a szövegtördelés, nyomtatás, folyamatos megjelenítés, festés, modell interpretálás és a DOM erősítése. További információk az SVG honlapon.
Permalink: Megjelent a "Skálázható vektorgrafika 1.2" munkaterv
Módosult a "World Wide Web architektúrája" munkaterv
2002. november 15.
A W3C Műszaki Architektúra Csoportja (Technical Architecture Group, TAG) módosította A World Wide Web architektúrája (Architecture of the World Wide Web) munkatervet. Várjuk észrevételeiket. Az azonosítás, értelmezés és kölcsönhatás fogalmak köré szerveződő technikai megoldásokkal a dokumentumok már néhány nem-technikai, szociális kérdést is érintenek, mely hozzájárul a megosztott információs térhez. További információk a TAG honlapján.
Permalink: Módosult a "World Wide Web architektúrája" munkaterv
Módosult a CC/PP végső munkaterv
2002. november 15.
Az összegyűlt észrevételek alapján a CC/PP Munkacsoport (CC/PP Working Group) módosította a Képességek/beállítási profilok: Struktúra és szókészletek (Composite Capability/Preference Profiles (CC/PP): Structure and Vocabularies) munkatervet. A CC/PPegy RDF-ben (Resource Description Framework - Forrásleíró keretrendszer, a W3C metaadat-modellező nyelve) megírt felhasználó-oldali hardver-,szoftver- és beállítási profil. Az észrevételeket november 27-ig várjuk. További információk az eszközfüggetlenség (device independence) honlapon.
Permalink: Módosult a CC/PP végső munkaterv
A "Skálázható vektorgrafika 1.1" és a "Mobil SVG" W3C javaslatterv lett
2002. november 15
AW3C örömmel jelenti, hogy a Skálázható vektorgrafika 1.1 (Scalable Vector Graphics (SVG)1.1) és a Mobil SVG (Mobile SVG) javaslattervvé lépett elő. Észrevételeiket december 20-ig várjuk. Az SVG-vel webes vektorgrafikát, szöveget és képet lehet XML-ben megalkotni. Az SVG1.1 az SVG nyelvet újrafelhasználható építőkövekre bontja. A Mobil SVG az építőköveket felhasználva definiál két készletet, melyek mobiltelefonra és zsebszámítógépre optimalizáltak.
Permalink: A "Skálázható vektorgrafika 1.1" és a "Mobil SVG" W3C javaslatterv lett
Megjelent hét XQuery, XSLT és "XML útvonal" munkaterv
2002. november 15.
Az XML Lekérdezés, XSL és XML Séma Munkacsoport (XML Query, XSL, XML Schema Working Group) számos közösen kidolgozott munkatervet jelentetett meg. A szerzőkről és a módosításokkal kapcsolatos előzményekről a dokumentumok státusz részében találhat információkat. A dokumentumok az XML és a Stílus (Style) Fejlesztési Területeknek is részei.
Permalink: Megjelent hét XQuery, XSLT és "XML útvonal" munkaterv
Megjelent a "CSS3 lista és keret" munkaterv
2002. november 14.
A CSS Munkacsoport (CSS Working Group) megjelentette az Egymásbaágyazott stíluslapok 3-as szintjének (Cascading Style Sheets Level 3 (CSS3)) két modulját. A Keret (Border) első nyilvános terve tágabb lehetőséget nyújt a keretstílusoknak, -színeknek és -képeknek. A Listák (Lists) pedig szélesíti a listastílusok és jeleik választékát. Várjuk észrevételeiket. További információk a CSS honlapon.
Permalink: Megjelent a "CSS3 lista és keret" munkaterv
Módosult az "OWL nyelvi segédlete" munkaterve
2002. november 14.
A Webontológia Munkacsoport (Web Ontology Working Group) megjelentette a Web ontológianyelv 1.0 (Web Ontology Language (OWL)1.0) nyelvi segédletének (Language Reference) módosított munkatervét. Az automatizált eszközök fel tudják használni az ontológiáknak nevezett közös termhalmazokat olyan szolgáltatásokhoz, mint a pontos webes keresések, intelligens ágensszoftverek és tudásmenedzselés. Az OWL ontológiák webes nyilvánosságra hozatalára és megosztására használható. További információk a Szemantikus Web Fejlesztési Terület (Semantic Web Activity) honlapján.
Permalink: Módosult az "OWL nyelvi segédlete" munkaterve
Megjelent a "Webszolgáltatások architektúrája" munkaterv
2002. november 14.
A Webszolgáltatások Architektúrája Munkacsoport (Web Services Architecture Working Group) megjelentette a Webszolgáltatások architektúrája (Web Services Architecture) első nyilvános munkatervét. A szoftveres alkalmazások a webszolgáltatások segítségével kommunikálni tudnak egymással annak érdekében, hogy a felhasználóknak dinamikus, kontextus-függő információt nyújtsanak. A referencia-architektúra azonosítja a webszolgáltatások komponenseit, kapcsolatokat definiál ezen komponensek közt, és megszorításokat ad hozzájuk. Várjuk észrevételeiket. További információk a Webszolgáltatások Fejlesztési Terület (Web Services Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent a "Webszolgáltatások architektúrája" munkaterv
Módosult a "Webszolgáltatás-követelmények" és megjelent a "Szószedet" munkaterv
2002. november 14.
A Webszolgáltatások Architektúrája Munkacsoport (Web Services Architecture Working Group) módosította a Webszolgáltatás-követelmények (Web Services Architecture Requirements) dokumentumot. A terv tartalmazza a referencia-architektúrát és azokat a kritériumokat, amelyek az implementáció megfelelőségét határozzák meg. A csoport kiadta a Webszolgáltatások szószedete (Web Services Glossary) munkatervet is. Várjuk észrevételeiket. További információk a Webszolgáltatások Fejlesztési Terület (Web Services Activity) honlapján.
Permalink: Módosult a "Webszolgáltatás-követelmények" és megjelent a "Szószedet" munkaterv
A W3C "SFC nyílt kutatási fórum"-ot tart a Keio Egyetemen
2002. november 14.
A Nyílt kutatási fórum (Open Research Forum) évente megrendezésre kerülő nyílt nap (Japánban), melyen bemutatják a Keio University SFC (Shonan Fujisawa Campus) kutatásait, fejlesztéseit az érdeklődő vállalatoknak és a nagyközönségnek. November 22-én a W3C oktató jellegű szemináriumot (tutorial seminar-t) tart (japánul) az ORF-n: Masayasu Ishikawa, a W3C HTML Fejlesztési Terület (HTMLActivity) vezetője bemutatja az XHTML2.0-t és családját, többek közt az XForms-t. Meghívott előadó Toshihiko Yamakami az ACCESS-től, aki a mobil elérésről beszél, és Yuichi Koike a NEC-től, aki a biztonság és a P3P-ről beszél.
Permalink: A W3C "SFC nyílt kutatási fórum"-ot tart a Keio Egyetemen
Megjelent a "Jogdíj-mentes szabadalmi elv" végső munkaterve
2002. november 14.
A Szabadalmi Elv Munkacsoport (Patent Policy Working Group) megjelentette a Jogdíj-mentes szabadalmi elv (Royalty-Free Patent Policy) végső munkatervet. A terv a W3C-ajánlások megalkotásának, implementálásának folyamatában használatos szabadalmak kezelését szabályozza. Észrevételeiket december 13-ig várjuk. További információk a sajtóközlemények (press release) oldalán és a szabadalmi elv honlapon.
Permalink: Megjelent a "Jogdíj-mentes szabadalmi elv" végső munkaterve
Az "XPointer keretrendszer" W3C javaslattervvé lépett elő
2002. november 13.
A W3C örömmel tudatja, hogy az XPointer keretrendszer (XPointer Framework) javaslattervvé lépett elő. Az XPointer keretrendszer egy bővíthető XML címző rendszer és alapjául szolgál további sémáknak. Az element()
séma lehetővé teszi az XML elemek alapvető címzését. Az xmlns()
séma segítségével értelmezhetők a névtartományok előtagjai a mutatókban. Észrevételeiket december 13-ig várjuk. További információk az XML Fejlesztési Terület (XML Activity) honlapján.
Permalink: Az "XPointer keretrendszer" W3C javaslattervvé lépett elő
Megjelent az "RDF séma" munkaterv
2002. november 13.
Az RDF-mag Munkacsoport (RDF Core Working Group) megjelentette az RDF szókészlet-leíró nyelv 1.0: RDF séma (RDF Vocabulary Description Language 1.0: RDF Schema) módosított munkatervet. A specifikáció megadja, hogy hogyan kell RDF-ben RDF szókészleteket leírni, és definiál egy alapszókészletet és egyezményeket, melyek a Szemantikus Web alkalmazások által használhatók. További információk a Szemantikus Web Fejlesztési Terület (Semantic Web Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent az "RDF séma" munkaterv
Megjelent a "Bevezetés az RDF-be","Példák RDF tesztekre" és "RDF szemantikák" munkaterv
2002. november 13.
Az RDF-mag Munkacsoport (RDF Core Working Group) megjelentette a Bevezetés az RDF-be (RDF Primer), a Példák RDF tesztekre (RDF Test Cases), és az RDF szemantikák (RDF Semantics, régebbi nevén RDF Model Theory) módosított munkaterveket. A Forrásleíró keretrendszer (Resource Description Framework, RDF) egy általános célú nyelv Weben történő információ-megjelenítésre. A bevezető mindenki számára ajánlott olvasmány a témával való ismerkedéskor. A tesztesetek a Munkacsoport által összeállított technikai kimenetek, végeredmények. A szemantikák pontos specifikációját tartalmazzák az RDF és az RDFS szemantikájának néhány kapcsolódó következményükkel együtt. További információk a Szemantikus Web Fejlesztési Terület (Semantic Web Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent a "Bevezetés az RDF-be","Példák RDF tesztekre" és "RDF szemantikák" munkaterv
Megjelent az "RDF/XML szintaktika" munkaterv
2002. november 12.
Permalink: Megjelent az "RDF/XML szintaktika" munkaterv
Megjelent az "RDF-koncepciók és absztrakt szintaktika" munkaterv
2002. november 12.
Az RDF-mag Munkacsoport (RDF Core Working Group) megjelentette a Forrásleíró keretrendszer koncepciók és absztrakt szintaktika (Resource Description Framework (RDF) Concepts and Abstract Syntax) munkatervét, melyet korábban "Koncepciók és absztrakt adatmodellek"-nek (Concepts and Abstract Data Model) neveztek. A terv RDF-en alapuló absztrakt gráfszintaktikát definiál, azonkívül szól a megjelenítési célokról, az RDF dokumentumok jelentéséről, a kulcsfogalmakról, a karakter-normalizációról és az URI referenciák kezeléséről. További információk a Szemantikus Web Fejlesztési Terület (Semantic Web Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent az "RDF-koncepciók és absztrakt szintaktika" munkaterv
Az XForms W3C előzetes javaslattervvé lépett elő
2002. november 12.
A W3C örömmel jelenti, hogy az XForms 1.0 előzetes javaslattervvé lépett elő. Észrevételeiket 2003. március 5-ig várjuk. Ez a mostani verzió sokkal rugalmasabb, mint az előző HTML és XHTML form-technológiák. A web-formok ezen új generációja szétválasztja a célt, a megjelenést és magát az adatot. További információk: a sajtónyilatkozatok, az ajánlólevelek oldalon és az XForms honlapján.
Permalink: Az XForms W3C előzetes javaslattervvé lépett elő
Megjelent az "OWL absztrakt szintaktika és szemantika" munkaterv
2002. november 11.
A Webontológia Munkacsoport (Web Ontology Working Group) közzétette az OWL absztrakt szintaktika és szemantika (OWL Abstract Syntax ans Semantics) átdolgozott munkatervét. A munkaterv egy magas szintű leírása az OWL webontológia nyelv 1.0-nak (OWL Web Ontology Language 1.0) és részhalmazának, az OWL Lite-nak. Az automatizált eszközök használhatnak közös terminushalmazokat, úgynevezett ontológiákat az olyan szolgáltatásokhoz, mint például egy pontosabb webes keresés, intelligens ágensszoftverek, és tudásmenedzsment. Az OWL ontológiák Weben való közzétételére és megosztására való. További információk a W3CSzemantikus Web Fejlesztési Terület (Semantic Web Activity) honlapján találhatóak.
Permalink: Megjelent az "OWL absztrakt szintaktika és szemantika" munkaterv
Kedvezményes regisztráció a Euroweb 2002 Konferenciára
2002. november 11.
A Euroweb 2002 Konferencia Angliában, Oxfordban a St Anne's College-ban lesz december 17-18-án. A Euroweb2002 egy nemzetközi fórum, melyen a GRID-kutatások, a webszolgáltatások, a Szemantikus Web és a jövő számítási infrastruktúrái témakörökben hangzanak el előadások. A meghívott előadók között szerepel Brian McBride (Hewlett-Packard, Szemantikus Web), Domenico Laforenza (CNR, Grid) és John Ibbotson (IBM, webszolgáltatások). A korai, kedvezményes regisztráció november 15-ig tart.
Permalink: Kedvezményes regisztráció a Euroweb 2002 Konferenciára
"2002 XML Japán" konferencia és fejlesztői nap lesz november 28-30-án Tokióban
2002. november 11.
Permalink: "2002 XML Japán" konferencia és fejlesztői nap lesz november 28-30-án Tokióban
Az XML-Signature XPath Filter 2.0 W3C ajánlás lett
2002. november 8.
Permalink: Az XML-Signature XPath Filter 2.0 W3C ajánlás lett
A 2-es szintű DOM HTML javaslatterv megjelent
2002. november 8.
A Dokumentum Objektum Modell Munkacsoport (DOM Working Group) megjelentette a 2-es szintű DOM HTML W3C javaslattervet. A 2-es szintű DOM HTML egy platform- és nyelvfüggetlen interfész mely lehetővé teszi HTML 4.01 és XHTML 1.0 dokumentumok tartalmának és struktúrájának dinamikus elérését és frissítését programok és szkriptek segítségével. Észrevételeiket december 6-ig várjuk. További információk a DOM Fejlesztési Terület (DOM Activity) honlapján.
Permalink: A 2-es szintű DOM HTML javaslatterv megjelent
Megjelent a Webontológia Nyelv Útmutatója (Web Ontology Language Guide) munkaterv
2002. november 8.
A Webontológia Munkacsoport (Web Ontology Working Group) kiadta első munkatervét, a Web Ontology Language (OWL) Guide-ot. Az OWL iránymutató demonstrálja az OWL használatát tartományok formalizálására osztályok és azok tulajdonságainak definiálásával; egyedek definiálásával és azok tulajdonságainak megadásával, illetve következtetések levonásával ezen osztályokról és egyedekről az OWL formális szemantikájának megfelelő szinten. További információk a Webontológia Munkacsoport (Web Ontology Working Group) honlapján.
Permalink: Megjelent a Webontológia Nyelv Útmutatója (Web Ontology Language Guide) munkaterv
A Minőségbiztosítási Munkacsoport frissítette három munkatervét
2002. november 8.
Permalink: A Minőségbiztosítási Munkacsoport frissítette három munkatervét
Az NPR Science Friday interjút készített Tim Berners-Lee-vel
2002. november 4.
A W3C igazgatója, Tim Berners-Lee november 1-én a National Public Radio (NPR) vendége volt a Talk of the Nation: Science Friday-ben, ahol a házigazdával, Ira Flatow-val és az egyesült államokbeli telefonálókkal az újdonságokról, a Szemantikus webről, a biztonsági kérdésekről, a széles sávokról, az állandó internet kapcsolatról, a nyitottságról, a bizalomról és a kéretlen reklámokról (spam-ekről). Az NPR egy 45 perces archív audiófelvételt készített a beszélgetésről, csakúgy mint Berners-Lee úr korábbi látogatásáról a Science Friday-ben 1999-ben.
Permalink: Az NPR Science Friday interjút készített Tim Berners-Lee-vel
A W3C Állandó Stábjának novemberi szereplései
2002. november 4.
Részletes leírást a Közelgő W3C szereplések és események oldalon találhat.
- Karl Dubost, Marja-Riitta Koivunen, Matt May, Steven Pemberton, és Richard Ishida előadást tart a W3C/NIST Usability Workshop-on a Nemzetközi Szabványügyi és Technológiai Hivatalban (National Institute of Standards and Technology-ban) Gaithersburgban (MD, USA) november 4-5-én.
- Daniel Dardailler előadást tart az IST 2002 konferencián november 4-6-án Koppenhágában, Dániában.
- November 7-én Wendy Chisholm az Assistive Technology and Accessible Media in Higher Education Conference egyik kérdés-felelet típusú eszmecseréjének előadója lesz a Kolorádói Egyetemen, Kolorádóban (USA).
- November 12-én Ivan Herman előadást tart a SURFnet Relatiedagen 2002 nevű rendezvényen Egmond aan Zee-n, Hollandiában.
- November 13-án Yves Lafon előadást tart, Marie-Claire Forgue pedig kiállítóként lesz jelen az Intégration 2002 XML és webszolgáltatások fórumon Párizsban, Franciaországban.
- Vincent Quint vitaindító beszédet tart az IHM 2002 konferencián november 26-29-én Poitiers-ben, Franciaországban.
- A 2002 XML Japan konferencián Tokióban, Japánban, Masayasu Ishikawa előadást tart november 28-án, Kazuhiro Kitagawa vitaindító beszédet tart november 29-én, Yasuyuki Hirakawa pedig a programbizottság tagja lesz.
- November 29-én Daniel Dardailler részt vesz a DocForum egyik eszmecseréjén- Rencontres "S@voirs, réseaux, partage", Lyon-ban, Franciaországban.
Permalink: A W3C Állandó Stábjának novemberi szereplései
Módosult az Útmutató a szerkesztőeszközök kisegítő lehetőségeinek technikáiról (Techniques for Authoring Tool Accessibility Guidelines) feljegyzés
2002. október 30.
Permalink: Módosult az Útmutató a szerkesztőeszközök kisegítő lehetőségeinek technikáiról (Techniques for Authoring Tool Accessibility Guidelines) feljegyzés
Megjelent a Webszolgáltatások követelményei végső munkaterve
2002. október 28.
Permalink: Megjelent a Webszolgáltatások követelményei végső munkaterve
Az Eszközfüggetlenség szerkesztői kihívásai munkaterv megjelent
2002. október 25.
Az Eszközfüggetlenség Munkacsoport (Device Independence Working Group) kiadta első nyilvános munkatervét Authoring Challenges for Device Independence névvel. A terv összegyűjti azokat a tényezőket, melyekkel a weboldalak szerkesztői szembesülnek, mikor honlapjaikat különböző fajta eszközökről elérhetővé akarják tenni. Ez a dokumentum weboldalak szerkesztőinek, nyelvfejlesztőknek, eszközszakértőknek, webalkalmazás-fejlesztőknek, szerzői rendszerek fejlesztőinek készült. További információk az Eszközfüggetlenség Fejlesztési Terület (Device Independence Activity) honlapján.
Permalink: Az Eszközfüggetlenség szerkesztői kihívásai munkaterv megjelent
Megjelent a CSS3 végső munkaterve
2002. október 24.
A CSS Munkacsoport (CSS Working Group) kiadott két végső munkatervet. Az észrevételeket november 27-ig várják. A CSS3 module: text szövegformázó tulajdonságok leírása. A CSS2-höz képest új tulajdonságok legnagyobb része a nemzetközi szövegszerkezetek támogatását szolgálja. A CSS3 module: Ruby ruby tulajdonságok leírása. A ruby az alapszöveg közvetlen közelében futó magyarázat, vagy kiejtés-útmutató, melyet leginkább Kelet-Ázsiában használnak. A CSS3 module: The box model szöveges dokumentumok vizuális médiában történő megjelenítésének leírása. Az Egymásbaágyazott Stíluslapok (Cascading Style Sheets, CSS) egy olyan nyelv, mely HTML-hez, vagy XML-hez hasonló strukturált dokumentumok képernyőn, papíron és beszédben való megjelenítésére szolgál. További információk a CSS honlapon.
Permalink: Megjelent a CSS3 végső munkaterve
Megjelent a Webontológia nyelv (OWL) teszteseteinek munkaterve
2002. október 24.
Megjelent a Web Ontology Language (OWL) Test Cases első nyilvános munkaterve. A tervben megtalálható az OWL helyes használatának leírása, az OWL szerkezetek formai jelentése, és a Webontológia Munkacsoport (WebOntology Working Group) által lefektetett eredmények. Az OWL az ontológiáknak nevezett term-halmazok nyilvánosságra hozatalára és megosztására használható, melyek segítségével pontos kereséseket végezhetünk a Weben, intelligens szoftver ágenseket és tudásmenedzselést használhatunk. További információk a Szemantikus Web Fejlesztési Terület (Semantic Web Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent a Webontológia nyelv (OWL) teszteseteinek munkaterve
Megjelent a 3-as szintű DOM-mag munkaterv
2002. október 22.
Permalink: Megjelent a 3-as szintű DOM-mag munkaterv
Az Útmutató a Felhasználó Ágensek Kisegítő Lehetőségeihez W3C javaslatterv lett
2002. október 17.
A W3C örömmel jelenti, hogy a User Agent Accessibility Guidelines 1.0 javaslattervvé lépett elő. Észrevételeiket november 14-ig várjuk. A felhasználó ágensek fejlesztőinek íródott útmutató csökkenti a (látási, hallási, mozgási, értelmi és szellemi) fogyatékossággal rendelkezők webelérhetőségének korlátait. Frissítve lett a Technológiák kézikönyv munkaterve is. További információk a Webelérhetőség Kezdeményezés honlapján.
Permalink: Az Útmutató a Felhasználó Ágensek Kisegítő Lehetőségeihez W3C javaslatterv lett
Az XML 1.1 W3C előzetes javaslattervvé lépett elő
2002. október 15.
A W3C örömmel jelenti, hogy az XML 1.1 előzetes javaslattervvé lépett elő. Észrevételeiket 2003. február 14-ig várjuk. A specifikációban szó van a Unicode-ról, a vezérlő karakterekről és a sorvégjelekről. További információk az XML honlapon.
Permalink: Az XML 1.1 W3C előzetes javaslattervvé lépett elő
Módosultak a Webszolgáltatás-követelmények
2002. október 15.
A Webszolgáltatások Architektúrája Munkacsoport (Web Services Architecture Working Group) módosította a WebServices Architecture Requirements dokumentumot. A szoftveres alkalmazások a webszolgáltatások segítségével kommunikálni tudnak egymással annak érdekében, hogy a felhasználóknak dinamikus, kontextus-függő információt nyújtsanak. A terv tartalmazza a referencia-architektúrát és azokat a kritériumokat, amelyek az implementáció megfelelőségét határozzák meg. Várjuk észrevételeiket. További információk a Webszolgáltatások Fejlesztési Terület honlapján.
Permalink: Módosultak a Webszolgáltatás-követelmények
Megjelent a CCXML munkaterv
2002. október 15.
A Hangos Böngésző Munkacsoport (Voice Browser Working Group) kiadta a Voice Browser Call Control: CCXML Version 1.0 második nyilvános munkatervét. A Hívásvezérlésű Bővíthető Jelölőnyelv (Call Control Extensible Markup Language, CCXML) telefonhívás-vezérlésű támogatástnyújt a VoiceXML-nek és más egyéb dialóg rendszernek. Várjuk észrevételeiket. További információk a Hangos böngésző honlapon.
Permalink: Megjelent a CCXML munkaterv
A W3C megnyitotta a finn irodáját
2002 október 10.
Permalink: A W3C megnyitotta a finn irodáját
A 3-as Szintű DOM érvényesítés végső munkaterve megjelent
2002 október 9.
A DOM Munkacsoport (DOM Working Group) megjelentette a Document Object Model (DOM) Level 3 Validation Specification végső munkatervet. A Dokumentum Objektum Modell (DOM) lehetővé teszi, hogy a dokumentumok tartalmát és stílusát programok és szkriptek dinamikusan változtassák. A DOM3 ezen modulja biztosítja, hogy a dokumentumok eközben érvényes kódok maradjanak vagy azzá váljanak. Észrevételeiket november 27-ig várjuk. További információk a DOM Fejlesztési Terület (DOM Activity) honlapján.
Permalink: A 3-as Szintű DOM érvényesítés végső munkaterve megjelent
A W3C Állandó Stábjának októberi szereplései
2002 október 7.
Részletes leírást a KözelgőW3C szereplések és események oldalon találhat.
- Október 8. - Janet Daly, Hugo Haas és Joseph Reagle előadást tart a W3C Day nevű rendezvényen az Evolve 2002 konferencián Sydney-ben, Ausztráliában.
- Október 8. - Charles McCathieNevile előadást tart az Ecole Mohammadia d'Ingénieurs nevű rendezvényen Rabatban, Morokkóban.
- Október 11. - Daniel Dardailler, Marie-Claire Forgue, Ivan Herman, Yves Lafon és Marja-Riitta Koivunen képviseli a Konzorciumot a W3C Finn Iroda Megnyitón Tamperében, Finnországban.
- Október 16. - Ivan Herman tart előadást A W3C Iroda Németországban és Ausztriában nevű rendezvényen Sankt Augustinban, Németországban.
- Október 16. - Eric Miller vitaindító beszédet és előadást tart a DC-2002 Dublin Core konferencián Florenceben, Olaszországban.
- Október 16-17. - Dan Brickley, Charles McCathieNevile, Eric Miller és kollégáik a SWAD-E-ből műhelymunkákat tartanak a DC-2002-n.
- Október 24. - Charles McCathieNevile előadást tart a Las VI Jornadas del SIDAR nevű rendezvényen Tenerifén, Spanyolországban.
- Október 24-25. - Steven Pemberton vitaindító beszédet tart az ERCIM User Interfaces for All nevű műhelymunkáján Párizsban, Franciaországban.
- Október 27. - Daniel Dardailler előadást tart a Middle East Webmaster Forumon Dubaiban, az Egyesült Arab Emírségekben.
- Október 30. - Charles McCathieNevile részt vesz a Maturity Matters konferencián Perth-ben, Ausztráliában.
Permalink: A W3C Állandó Stábjának októberi szereplései
A 2-es Szintű DOM HTML előzetes javaslatterve módosult
2002 október 7.
Permalink: A 2-es Szintű DOM HTML előzetes javaslatterve módosult
W3C Nap október 8-án Sydneyben, Ausztráliában
2002 október 3.
Október 8-án W3C napot tartanak az Evolve 2002 Conference keretében, ami 2002 október 8-11-ig kerül megrendezésre Sydneyben. A W3C Állandó Stábját Janet Daly, Hugo Haas, Dean Jackson és Joseph Reagle képviselik. Főbb témák a W3C Személyes Adatvédelem (Privacy), Webszolgáltatások (Web Services), XML Aláírás (XML Signature), XML Titkosítás (XML Encryption) és XML Kulcskezelés Fejlesztési Területei (XML Key Management Activities). További információk a W3C Nap program oldalán.
Permalink: W3C Nap október 8-án Sydneyben, Ausztráliában
Az XML-titkosítás, -dekódolás W3C javaslattervvé lépett elő
2002 október 3.
Permalink: Az XML-titkosítás, -dekódolás W3C javaslattervvé lépett elő
Az XML Accessibility Guidelines munkaterv megjelent
2002 október 3.
A WAI Protokollok és Formátumok Munkacsoport nyilvánosságra hozta az XML Accessibility Guidelines átdolgozott munkatervet, mely útmutató az eszköztervezőknek és XML formátum-készítőknek. A dokumentum leírja miként lehet olyan könnyen elérhető XML alkalmazást készíteni, mely csökkenti a fogyatékosok webelérhetőségének korlátait. Várjuk észvételeiket. További információk a Webelérhetőség Kezdeményezés honlapján.
Permalink: Az XML Accessibility Guidelines munkaterv megjelent
Megjelent a "SOAP 1.2 csatolmány funkció" végső munkaterve
2002, szeptember 24.
Az XML Protokoll Munkacsoport (XMLProtocol Working Group) megjelentette SOAP 1.2 csatolmány funkció (SOAP1.2 Attachment Feature) végső munkatervét. A terv alapján lehetővé válik olyan SOAP összeköttetések definiálása, melyek segítségével csatolmányokkal ellátott üzenetek küldhetők. Észrevételeiket október 15-ig várjuk. További információk a Webszolgáltatások (Web Services) honlapon.
Permalink: Megjelent a "SOAP 1.2 csatolmány funkció" végső munkaterve
A W3C Állandó Stábja az XML Days Europe nevű rendezvénysorozaton
2002 szeptember 22.
A W3C örömmel támogathatja az XML Days Europe rendezvénysorozatot, melyen részt vesz Klaus Birkenbihl a Német és Osztrák W3C Irodától és Oreste Signore az Olasz W3C Irodától, a W3C Állandó Stábjából pedig vitaindító előadást fog tartani Steven Pemberton, Bert Bos, Rio Wenning és Ivan Herman.
Permalink: A W3C Állandó Stábja az XML Days Europe nevű rendezvénysorozaton
Call for Contributions: WWW2003
2002. szeptember 17.
A Tizenkettedik Nemzetközi Word Wide Web Konferencia (WWW2003) Magyarországon, Budapesten kerül megrendezésre 2003. május 24-én. Az első nap oktatói előadások (tutoriálok) és workshopok lesznek, az azt követő három nap pedig technikai programok. Témajavaslatokat az előadásokhoz és workshopokhoz október 15-ig, leírásokat november 15-ig, posztereket január 15-ig lehet benyújtani. További információk a konferencia honlapján.
Permalink: Call for Contributions: WWW2003
Módosították az XML-összevonások első szintű javaslattervét
2002. szeptember 17.
Az XML-mag Munkacsoport -- reagálva a visszajelzésekre -- kiadta az XML Inclusions (XInclude) Version 1.0 első szintű javaslatterv módosított változatát. Az XInclude egy generikus mechanizmust mutat be az XML dokumentumok összevonására elemek, attribútumok és URI referenciák felhasználásával. Észrevételeiket november 1-ig várjuk. További információk az XML Fejlesztési Terület honlapján.
Permalink: Módosították az XML-összevonások első szintű javaslattervét
Megjelent az Amaya 6.4
2002. szeptember 16.
Az Amaya a W3C web-böngészője és szerkesztőprogramja. Ízelítő a változásokból: finn nyelvű párbeszédablakok (Tisza Dániel munkája), felújított német nyelvű oldalak (Rudolf Toeller). Az Amaya futtatható verziója letölthető Solaris-ra, Linux-ra és Windows-ra. A forráskód is elérhető. Az annotációkat illetően lásd az Annotea honlapját!
Permalink: Megjelent az Amaya 6.4
Megkezdődött a regisztráció a W3C Workshop on the Future of P3P nevű rendezvényre
2002. szeptember 13.
Október 29-éig lehet regisztrálni a W3C Workshop on the Future of P3P rendezvényre, amely Dulles-ban (Virginia, USA) kerül megrendezésre 2002. november 12-től 13-ig. A workshop témái a Személyes Adatvédelmi Beállítások Platformja (P3P) témakör technológiái és irányelvei lesznek. További információk a P3P honlapján.
Permalink: Megkezdődött a regisztráció a W3C Workshop on the Future of P3P nevű rendezvényre
Megjelent a HLink munkaterve
2002. szeptember 13.
A HTML munkacsoport kiadta a HLink első munkatervét. A munkaterv lehetővé teszi az XHTML-család számára, hogy megadjuk, mely attribútumok vonatkoznak hiperlinkekre, és hogy ezen a hiperlinkek hálózata hogyan követhető végig. Várjuk észrevételeiket. További információk a HTML honlapon.
Permalink: Megjelent a HLink munkaterve
Call for Papers: Workshop on Usability and the Web
2002. szeptember 10.
A NIST a W3C-vel együttműködve tartja meg a Workshop on Usability and the Web rendezvényt Gaithersburg-ban (Maryland, USA, nem messze Washington DC-től), november 4-étől 5-éig. Témák: a W3C-specifikációk használhatósága; azok hogyan befolyásolják a rajtuk alapuló szoftverek használhatóságát; hogyan lehetne javítani a Web általános használhatóságát. Részletekért lásd a workshop honlapját.
Permalink: Call for Papers: Workshop on Usability and the Web
Megjelent az Amaya 6.3
2002. szeptember 9.
Az Amaya a W3C web-böngészője és szerkesztőprogramja. Új szolgáltatások többek között: képek betöltésének engedélyezhetősége, új beállítási opciók, jobb SVG-, MathML- és Unicode-támogatás, Dublin Core 1.1-gyel leírt annotációk támogatása. Az Amaya futtatható verziója letölthető Solaris-ra, Linux-ra és Windows-ra. A forráskód is elérhető. Az annotációkat illetően lásd az Annotea honlapját!
Permalink: Megjelent az Amaya 6.3
Újraindul a Nemzetköziesítési Fejlesztési Terület
2002. szeptember 6.
A W3C örömmel jelenti, hogy a Nemzetköziesítési Fejlesztési Terület 2004. augusztusáig újraindul. Szem előtt tartva a W3Ccélkitűzéseit, a Nemzetköziesítés Fejlesztési Terület feladata az, hogy megkönnyítse a W3C-technológiák használatát világszerte, tekintettel a különböző nyelvekre, írásmódokra és kultúrákra. További információk a Nemzetköziesítés honlapján.
Permalink: Újraindul a Nemzetköziesítési Fejlesztési Terület
W3C-iroda nyílik Finnországban
2002. szeptember 6.
Permalink: W3C-iroda nyílik Finnországban
Megjelent a "Névterek 1.1" végső munkaterve
2002. szeptember 5.
Az XML-mag Munkacsoport (XML Core Working Group) kiadta a XML névterek 1.1 (Namespaces in XML 1.1) végső munkatervét. Az IRI referenciákkal azonosított névtartományok meghatározzák az elem- és attribútumnevek érvényességi körét XML dokumentumokban. Az 1.1-es verzió a hibajegyzék alapján készült javított változat, mely tartalmaz egy módszert az előtagok (prefixes) deklarációjának megszüntetésére is. Észrevételeiket szeptember 28-ig várjuk. További információk az XML Fejlesztési Terület (XML Activity) honlapján.
Permalink: Megjelent a "Névterek 1.1" végső munkaterve
XHTML 1.0 in XML Schema jegyzet jelent meg
2002. szeptember 3.
A HTML Munkacsoport kiadta az XHTML 1.0 in XML Schema-t W3C-jegyzet formájában. A készülőben lévő írás informatív XML-sémákat nyújt az XHTML 1.0 Strict, Transitional és Frameset típusú DTD-knek megfelelően. További információk a HTML honlapján.
Permalink: XHTML 1.0 in XML Schema jegyzet jelent meg
A W3C Állandó Stábjának szeptemberi szereplései
2002. szeptember 2.
Herman Iván a Hong Kongi Tudományegyetemen és a Web Services Conference 2002 rendezvényen tart beszédet, Hong Kong-ban, szeptember 2-án és 3-án. Szeptember 10-én Steven Pemberton beszédet tart a BayCHI rendezvényen, Palo Alto-ban (Kalifornia,USA). Szeptember 24-én Inzelt Péter, Kovács László,Daniel Dardailler, Marie-Claire Forgue, Megyaszai Éva, Herman Iván,Vincent Quint és Max Froumentin beszédet tartanak a W3CMagyar Iroda megnyitóján, Budapesten. Szeptember 25-én Chris Lilley beszédet tart az Applied Visualization Laboratory-ban, Knoxville-ben (Tennessee, USA). Philipp Hoschka vitaindító előadást tart az Informatik 2002 rendezvényen, Dortmund-ban (Németország). További információk a Közelgő W3C szereplések és események oldalon.
Permalink: A W3C Állandó Stábjának szeptemberi szereplései
A W3C Állandó Stábjának beszédei a 22. Nemzetközi Unicode Konferencián
2002. szeptember 2.
Permalink: A W3C Állandó Stábjának beszédei a 22. Nemzetközi Unicode Konferencián
Megjelent az Architectural Principles of the World Wide Web munkaterv
2002. augusztus 30.
A W3C Műszaki Architektúra Csoportja (Technical Architecture Group, TAG) megjelentette első munkatervét Architectural Principles of the World Wide Web címmel. Várjuk észrevételeiket. A dokumentum összegyűjti a web architektúrájára (többek között az azonosítókra, formátumokra és protokollokra) vonatkozó elveket és bevált gyakorlatokat. További információk a TAG honlapján.
Permalink: Megjelent az Architectural Principles of the World Wide Web munkaterv
Megjelent az RDF Conceptsand Abstract Data Model munkaterv
2002. augusztus 30.
Permalink: Megjelent az RDF Conceptsand Abstract Data Model munkaterv
Második szintű W3C javaslattervvé lépett elő az XML-Signature XPath Filter
2002. augusztus 27.
A W3C örömmel jelenti, hogy az XML-Signature XPath Filter 2.0 második szintű javaslattervé lépett elő. Észrevételeiket szeptember 24-ig várjuk. A specifikáció módszert kínál egy dokumentum valamely részletének digitális aláírására az XPath segítségével. Az XPath egy olyan nyelv, mely alkalmas az XML dokumentumok részeinek megcímzésére. További információk az XML Aláírás honlapon.
Permalink: Második szintű W3C javaslattervvé lépett elő az XML-Signature XPath Filter
Megjelent a QA Framework: Specification Guidelines munkaterv
2002. augusztus 26.
A Minőségbiztosítási Munkacsoport kiadta a QA Framework: Specification Guidelines munkatervet. A dokumentum támpontokat igyekszik adni a W3C-munkacsoportok számára áttekinthetőbb, implementálhatóbb és tesztelhetőbb műszaki jelentések írásához. A munkatervet nagy mértékben átdolgozták; várjuk észrevételeiket. További információk a Minőségbiztosítás honlapján.
Permalink: Megjelent a QA Framework: Specification Guidelines munkaterv
Új működési engedélyt kapott a HTML Munkacsoport
2002. augusztus 23.
A W3C örömmel jelenti, hogy a HTML Munkacsoport 2004. augusztusáig folytathatja működését. A csoport igyekszik az XML ígéretét beteljesíteni, az XHTML-t minél több platformon meghonosítani. Támogatja a látványos webes anyagokat, kombinálva az XHTML-t a W3C olyan területeken végzett munkáival mint a matematika, a skálázható vektorgrafika (scalable vectorgraphics), a szinkronizált multimédia és az űrlapok. További információk a HTML honlapon és a csoport feladatairól az engedély oldalon.
Permalink: Új működési engedélyt kapott a HTML Munkacsoport
Megjelent a Web Content Accessibility Guidelines 2.0 munkaterv
2002. augusztus 22.
A Webtartalom Elérhetőségének Irányelvei (Web Content Accessibility Guidelines, WCAG) Munkacsoport kiadott egy munkatervet a Web Content Accessibility Guidelines 2.0-hoz. Az ebben leírtak támpontokat nyújtanak a webes anyagok hozzáférhetővé tételéhez a valamilyen fogyatékosságban szenvedő emberek számára, illetve azoknak az eszközöknek, mint pl. a kioszkok, telefonok, noteszgépek és háztartási gépek. További információk a Webelérhetőség Kezdeményezés honlapján.
Permalink: Megjelent a Web Content Accessibility Guidelines 2.0 munkaterv
Végső munkaterv jelent meg a User Agent Accessibility Guidelines-hoz
2002. augusztus 21.
A User Agent Accessibility Guidelines Munkacsoport kiadta a User Agent Accessibility Guidelines végső munkatervét. A dokumentum kliens-programok (user agents) fejlesztőinek íródott, irányelveivel a (látási, hallási, mozgási, kognitív vagy neurológiai szempontból) fogyatékosok számára igyekszik használhatóbbá, hozzáférhetőbbé tenni a webet. A hozzá kapcsolódó Techniques for User Agent Accessibility Guidelines 1.0-t szintén módosították. További információk a Web Accessibility Initiative honlapján.
Permalink: Végső munkaterv jelent meg a User Agent Accessibility Guidelines-hoz
XForms-munkaterv jelent meg
2002. augusztus 21.
Az XForms Munkacsoport kiadott egy XForms 1.0-munkatervet. A dokumentum a végső munkaterv kapcsán felmerült kérdések figyelembevétével készült. Észrevételeiket szeptember 4-éig várjuk. Az XForms a webes űrlapok új generációja, rugalmasabb a korábbi HTML és XHTML űrlapoknál. Az űrlap célját, megjelenítését és az adatait elválasztva kezeli. További információk az XForms honlapján.
Permalink: XForms-munkaterv jelent meg
Módosították a Web Services Requirements munkatervét
2002. augusztus 19.
A Webszolgáltatások Architektúrája Munkacsoport (Web Services Architecture Working Group) módosította a Web Services Architecture Requirements munkatervét. A szoftveres alkalmazások a webszolgáltatások segítségével kommunikálni tudnak egymással annak érdekében, hogy a felhasználóknak dinamikus, kontextus-függő információt nyújtsanak. A munkaterv tartalmazza a referencia-architektúrát és azokat a kritériumokat, amelyek az implementáció megfelelőségét határozzák meg. Várjuk észrevételeiket. További információk a Webszolgáltatások Fejlesztési Terület honlapján.
Permalink: Módosították a Web Services Requirements munkatervét
Hét munkaterv jelent meg az XQuery, XSLT és XML Path témaköreiben
2002. augusztus 16.
Az XML Lekérdezés, XSL, és XML Séma munkacsoportok közös munka eredményeképpen kiadtak hét munkatervet. A szerzők nevei és a változásokról szóló jegyzékek a dokumentumok 'status' részében olvashatók. A dokumentumok az XML és az XStyle fejlesztési területekhez tartoznak.
Permalink: Hét munkaterv jelent meg az XQuery, XSLT és XML Path témaköreiben
Modularization of XHTML in XML Schema munkaterv jelent meg
2002. augusztus 15.
A HTML Munkacsoport kiadott egy munkatervet a Modularization of XHTML in XML Schema témájában. A munkaterv XML Séma-modulok egy komplett készletét nyújtja az XHTML-hez, és lehetővé teszi dokumentumok szerzői számára, hogy az XHTML-t szabványhű módon megváltoztassák ill. kibővítsék. További információk a HTML honlapon.
Permalink: Modularization of XHTML in XML Schema munkaterv jelent meg
Megjelent a "SOAP1.2 csatolmány funkció" munkaterv
2002. augusztus 14.
Az XML Protokoll Munkacsoport (XMLProtocol Working Group) megjelentette a SOAP1.2 csatolmány funkció (SOAP1.2 Attachment Feature) első munkatervét. Az absztrakt SOAP 1.2 szolgáltatás kiindulásként használható olyan SOAP összeköttetések (bindings) definiálásához, melyek segítségével csatolmányokkal ellátott üzenetek küldhetők. Várjuk észrevételeiket. További információk a Webszolgáltatások (Web Services) honlapon.
Permalink: Megjelent a "SOAP1.2 csatolmány funkció" munkaterv
XML Events munkaterv jelent meg
2002. augusztus 12.
A HTML Munkacsoport átdolgozta az XML Events munkatervét a végső munkatervhez fűzött megjegyzéseknek megfelelően. A specifikáció egy olyan modult definiál, amely arra való, hogy a dokumentumszintű leíró elemekhez (markup) viselkedéseket (eseményekre adott válaszreakciókat) társítsunk. Támogatja a DOM Level 2 eseménymodellt. Várjuk észrevételeiket. További információk a HTML honlapon.
Permalink: XML Events munkaterv jelent meg
Voice Browser Interoperation Requirements munkaterv jelent meg
2002. augusztus 9.
A Hangos Böngésző Munkacsoport kiadta a Voice Browser Interoperation: Requirements első munkatervét. A hangos böngészők és más hívható állomások képesek egymás között megosztani bizonyos -- a felhasználóra, az alkalmazásra és a kommunikációs kapcsolatra (session) vonatkozó -- adatokat a felhasználóval való hatékonyabb kommunikáció érdekében. A munkaterv az ezzel az együttműködéssel kapcsolatos követelményeket taglalja. Várjuk észrevételeiket. További információk a Hangos böngésző honlapon.
Permalink: Voice Browser Interoperation Requirements munkaterv jelent meg
Munkaterv született az An XHTML + MathML + SVG Profile témakörben
2002. augusztus 9.
A HTML és az SVG munkacsoportok kibocsátották a második munkatervet az An XHTML + MathML + SVG Profile témakörben. A munkaterv az XHTML, MathML és SVG technológiák egy dokumentumban való használatát teszi lehetővé az XML névtartomámy-mechanizmus segítségével, szem előtt tartva a dokumentum validálhatóságát. Várjuk észrevételeiket. További információk a HTML és a Grafika fejlesztési területek honlapjain.
Permalink: Munkaterv született az An XHTML + MathML + SVG Profile témakörben
Első szintű javaslattervvé lépett elő a CSS TV Profile
2002. augusztus 7.
Permalink: Első szintű javaslattervvé lépett elő a CSS TV Profile
XFrames-munkaterv jelent meg
2002. augusztus 6.
A HTML Munkacsoport megjelentette az XFrames első munkatervét. Az XFrames egy XML alkalmazás, amely a HTML frame-eket hivatott lecserélni. Segítségével oly módon állítható össze egy dokumentum, hogy a frameset tartalma az dokumentum URI-jából kiolvasható. A technológia a használhatóság, keresés és biztonsági problémák kérdéseit célozza meg. Várjuk észrevételeiket. További információk a HTML honlapon.
Permalink: XFrames-munkaterv jelent meg
XHTML Media Types jegyzet jelent meg
2002. augusztus 5.
A HTML Munkacsoport (HTML Working Group) átdolgozta az XHTML Media Types W3C-jegyzetet. Az RFC terminológiájában megfogalmazott írás összefoglalja az XHTML Family dokumentumok szolgáltatása terén bevált gyakorlatokat. Négy médiatípus kerül kifejtésre: "text/html", "application/xhtml+xml" és a generikus XML médiatípusok: "application/xml" és "text/xml". További információk a HTML honlapon.
Permalink: XHTML Media Types jegyzet jelent meg
Megjelent az XHTML 2.0 munkaterve
2002. augusztus 5.
A HTML Munkacsoport (HTML Working Group) megjelentette az XHTML2.0 első munkatervét. Az XHTML2.0 a Web ismert leírónyelveinek - HTML4, XHTML1.0 és 1.1 - rokona, de nem szándékozik felülről kompatibilis maradni azokkal. A munkaterv az XHTML2.0 leírónyelvet és moduljait írja le, amelyek célja látványos, hordozható Web-alapú alkalmazások létrehozása. Várjuk észrevételeiket. További információk a HTML honlapon.
Permalink: Megjelent az XHTML 2.0 munkaterve
Megjelent a CSS 2.1 végső munkaterve
2002. augusztus 2.
A CSS Munkacsoport kibocsátotta a Cascading Style Sheets, Level 2 Revision 1 (CSS 2.1) végső munkatervét. A Cascading Style Sheets (CSS) egy olyan nyelv, amellyel strukturált dokumentumok (mint a HTML vagy az XML) képernyőn vagy papíron való megjelenítését illetve beszéd formájában való közlését lehet szabályozni. A munkaterv összhangba hozza a CSS2-t az implementációkkal és a CSS2 hibajegyzékkel, és az elavultnak ítélt szolgáltatásokat nem tartalmazza. Észrevételeiket augusztus 30-áig várjuk. További információk a CSS honlapon.
Permalink: Megjelent a CSS 2.1 végső munkaterve
Végső munkatervek jelentek meg a CSS3 témakörben
2002. augusztus 2.
Permalink: Végső munkatervek jelentek meg a CSS3 témakörben
Átdolgozott első szintű javaslattervek jelentek meg az XML-titkosítás témakörében
2002. augusztus 2.
Permalink: Átdolgozott első szintű javaslattervek jelentek meg az XML-titkosítás témakörében
Call for Papers: SMIL Europe 2002
2002. augusztus 2.
Szeptember 13-áig adhatók be publikációk a november 20. és 22. között, Párizsban tartandó SMIL Europe 2002 konferenciára. A SMIL nyelv (kiejtése megegyezik a smile szóéval) interaktív, audiovizuális prezentációk létrehozását teszi lehetővé. A SMIL-t választották az MMS alapjául, és más leíró nyelvek -- mint pl. az SVG -- időzítési funkcióit is ennek segítségével oldották meg. A SMIL Europe fórumot nyújt a SMIL-lel kapcsolatos kutatás és a fejlett alkalmazások számára. További információk a konferencia honlapján.
Permalink: Call for Papers: SMIL Europe 2002
W3C ajánlás lett az XHTML 1.0 második kiadása
2002 augusztus 1.
Permalink: W3C ajánlás lett az XHTML 1.0 második kiadása
A CSS Mobil Készlet javaslatterv módosítva lett
2002 július 26.
A CSS Munkacsoport, miután a fejlesztők javaslatait, megjegyzéseit feldolgozta, módosította a CSS Mobil Készlet 1.0-t. A specifikáció a mobil eszközökre és rádiótelefonokra vonatkozó részét határozza meg a 2-es szintű CSS-nek. Észrevételeiket 2003. januárjáig várjuk. További információk: a CSS honlapján.
Permalink: A CSS Mobil Készlet javaslatterv módosítva lett
W3C ajánlás lett az Egyedi XML Kódok Általánosítása
2002 július 20.
W3C ajánlás lett az egyesült IETF/W3C XML Aláírás Munkacsoport által készített Egyedi XML Kódok Általánosítása. A specifikáció az Általános XML ajánlás fejlesztése (mely által az XML dokumentumok különböző részei már nem csak hogy jól elérhetők, hanem annyira hordozhatók is lettek, amennyire csak lehetséges, miközben a digitális aláírást is magukon hordozzák) és alkalmazza az XML Aláírást is. További információk: az XML Aláírás honlapján és a sajtóközleményekben.
Permalink: W3C ajánlás lett az Egyedi XML Kódok Általánosítása
Második szintű javaslatterv lett az XML-Aláírás XPath Szűrő
2002 július 20.
A W3C örömmel jelenti, hogy az XML-Aláírás XPath Szűrő második szintű javaslattervvé lépett elő. A kivitelezés augusztus 8-áig tart. Az implementálás tapasztalatait valószínűleg közzé tesszük a nyilvános hozzászólások listáján. A terveben le lett rögzítve, hogy mit értsünk azon, hogy egy dokumentum részhalmazát XPath segítségével digitálisan megjelölünk, illetve meg lett határozva az a nyelv, amellyel egy XML dokumentum egy részét címezhetjük. További információk: az XML Aláírás honlapján.
Permalink: Második szintű javaslatterv lett az XML-Aláírás XPath Szűrő
Megjelent az XPointer végső munkaterve
2002 július 10.
Az XML Összekapcsolás Munkacsoport megjelentette négy munkatervét, melyből három végső munkaterv. Észrevételeiket július 31-ig várjuk. Az XPointer Keretrendszer az XML címzés egy kiterjesztése és a további sémák megalapozása. Az element()
séma lehetővé teszi az XML elemek alapvető címzését, az xmlns()
séma segítségével értelmezhetők a névtartományok előtagjai a mutatókban, és az xpointer()
séma lehetővé teszi a teljes XML címzést. További információk: XML fejlesztési terület.
Permalink: Megjelent az XPointer végső munkaterve
Megjelent a Leíró Nyelv Web Szolgáltatásokhoz (Web Services Description Language, WSDL) 1.2 munkaterve
2002 július 9.
A Web Szolgáltatások Leírása Munkacsoport megjelentette a Leíró Nyelv Web Szolgáltatásokhoz 1.2 első nyilvános munkatervét, melyben szó van a WSDL SOAP 1.2-vel, HTTP-vel, MIME-mal való együttműködésének megkötéseiről is. A WSDL egy XML-alapú nyelv, mellyel leírhatók a hálózati szolgáltatások, mint üzeneteken operáló végpontok halmaza, melyek dokumentum-alapú, vagy eljárás-alapú információkat tartalmaznak. További információk: sajtóközlemények, Webszolgáltatások.
Permalink: Megjelent a Leíró Nyelv Web Szolgáltatásokhoz (Web Services Description Language, WSDL) 1.2 munkaterve
Első szintű javaslatterv lett a Média Lekérdezések
2002 július 8.
A W3C örömmel jelenti, hogy a Média Lekérdezések első szintű javaslattervé lépett elő. A készülő CSS3 specifikáció ezen modulja média típusok nyilvántartását ajánlja, amivel leírható, hogy egy stíluslaphoz milyen eszköztípusok tartoznak, ezenkívül lehetővé teszi olyan kifejezések használatát, melyekkel korlátozható a stíluslapok használatának kiterjedése. Várjuk észrevételeiket. További információk: a CSS honlapján.
Permalink: Első szintű javaslatterv lett a Média Lekérdezések
Megjelent az Amaya 6.2
2002 július 8.
Az Amaya a W3C böngészője és fejlesztő eszköze. A 6.2 verzió nemzetköziesített és tartalmaz többféle kódolást is. Az új verzió könnyebben installálható Windows alá; választhatunk a tipikus, minimális és egyedi installációs módok között; német nyelvű dokumentáció is van, köszönet érte Rudolf Troellernek; újdonság még a CSS, SVG, STIX font és az Annotea ikon. Az Amaya letölthető bináris formában Solarishoz, Linuxhoz és Windowshoz. A forráskódja is elérhető. További információk a kommentezésről: az Annotea honlapján.
Permalink: Megjelent az Amaya 6.2
A W3C csoport júliusi szereplései
2002 július 2.
Részletes leírást találhat a Közelgő W3C szereplések és események oldalon.
- Július 7. - Max Froumentin tart előadást az ISSAC 2002 Internet Accessible Mathematical Computation konferencián Lillében (Franciaország).
- Július 11. - Hugo Haas tart előadást az IDG Web Services Conference elnevezésű rendezvényen Aoyamában, (Tokió, Japanban).
- Július 15-16. - Chris Lilley, Vincent Hardy, Dean Jackson, IvanHerman, és Max Froumentin tart előadást az SVG Open / Carto.net konferencián Zürichben (Svájc).
- Július 22. - Tim Berners-Lee vitaindító beszédet, Steve Bratt pedig előadást tart az OpenGroup Web Services Conference elnevezésű rendezvényen Bostonban (MA, USA).
- Július 25. - Dean Jackson és Philipp Hoschka tart előadást a SIGGRAPH 2002 konferencián San Antonióban (TX, USA).
- Július 31. - Dean Jackson tart előadást az Open Publish 2002 konferencián Sydney-ben (Ausztrália).
Permalink: A W3C csoport júliusi szereplései
Megjelent a SOAP 1.2 verzió végső munkaterve
2002. június 27.
Permalink: Megjelent a SOAP 1.2 verzió végső munkaterve
Első szintű javaslatterv lett a beszédfelismerő nyelvtan specifikációja
2002. június 26.
A W3C örömmel tudatja, hogy a Beszédfelismerő Nyelvtan első szintű javaslatterv lett. A beszéd nyelvtanok lehetővé teszik a hang alapú alkalmazások készítőinek olyan szabályok megalkotását, melyekkel leírható, hogy bizonyos helyzetekre hogyan reagál a felhasználó az alkalmazás használata során. További információk: sajtóközlemények, ajánlólevelek, hangos böngésző.
Permalink: Első szintű javaslatterv lett a beszédfelismerő nyelvtan specifikációja
Megjelent az XML-Aláírás XPath Szűrő végső munkaterve
2002. június 20.
Az egyesült IETF/W3C XML Aláírás Munkacsoportja kiadta az XML-Aláírás XPath Szűrő 2.0 verzió végső munkatervét. Észrevételét július 11-ig várják. A tervben definiálva van egy eszköz, mellyel egy dokumentum részhalmazát digitálisan megjelölhetjük, XPath-t használva - a nyelvet, mellyel XML dokumentum egy részét címezhetjük. További információk: XML Aláírás.
Permalink: Megjelent az XML-Aláírás XPath Szűrő végső munkaterve
Megkezdődött a regisztrálás a 2002-es Nemzetközi MathML Konferenciára
2002. június 19.
A Chicagoban (IL, USA) 2002. június 28-30. között rendezésre kerülő Nemzetközi MathML Konferencia 2002 iránt érdeklődők ettől a naptól regisztrálhatják magukat. A W3C örül annak, hogy ezen konferencia társszponzora lehet, melynek célja az, hogy azon embereknek, akik részt vesznek a matematikai és tudományos webtartalom jövőjének meghatározásában, találkozási lehetőséget adjon. További információk: Matematika a W3C-nél.
Permalink: Megkezdődött a regisztrálás a 2002-es Nemzetközi MathML Konferenciára
Web Szolgáltatások Konferencia július 11-12-én Tokióban, Japánban
2002. június 17.
A W3C örül annak, hogy a Web Szolgáltatások Konferencia társszponzora lehet, mely 2002. július 11-én (Technikai nap) és július 12-én (Üzleti nap) az Aoyama TEPIA-ban Tokióban, Japánban kerül megrendezésre. Július 11-én Hugo Haas - a W3C Web Szolgáltatások kutatóterületének vezetője - tart vitaindító előadást, és Kazuhiro Kitagawa - a W3C Eszközfüggetlenség kutatóterületének vezetője - lesz a vitafórum moderátora. A regisztrálás megkezdődött. További információk: Web Szolgáltatások.
Permalink: Web Szolgáltatások Konferencia július 11-12-én Tokióban, Japánban
Közzé lett téve az XML Megfelelőségi Teszt Készlet
2002. június 12.
Permalink: Közzé lett téve az XML Megfelelőségi Teszt Készlet
Közzé lett téve a Libwww 5.4.0
2002. június 10.
A Libwww 5.4.0 verzió már letölthető a Webről és FTPvel. A Libwww egy ingyenes, sok elemű kliens oldali Web API, mely Windowsra és Unixra íródott, C-ben. Köszönjük Manuele Kirsch Pinheironak, Richard Atterernek, s még sokan másoknak a közreműködését. A munka folytatásához szükségünk lenne egy projekt koordinátorra, egy dokumentáció karbantartóra és egy gyakornokra. Jelentkezni lehet a www-lib@w3.org levelező listán.
Permalink: Közzé lett téve a Libwww 5.4.0
Kettes szintű W3C javaslatterv lett a 2. Szintű DOM HTML
2002. június 5.
Permalink: Kettes szintű W3C javaslatterv lett a 2. Szintű DOM HTML
Megjelent a Használati Útmutató Web Szolgáltatás Leírásához c. dokumentum
2002. június 4.
Permalink: Megjelent a Használati Útmutató Web Szolgáltatás Leírásához c. dokumentum
A W3C Állandó Stábjának júniusi szereplései
2002. május 28.
Permalink: A W3C Állandó Stábjának júniusi szereplései
Az Egyedi XML Kódok Általánosítása kettes szintű javaslatterv lett
2002. május 24.
Permalink: Az Egyedi XML Kódok Általánosítása kettes szintű javaslatterv lett
Joseph Reagle TR100 at vehetett át a Technology folyóirattól
2002. május 23.
Joseph Reagle egyike azoknak, akik "2002 TR100" at vehettek át a Technology folyóirattól, egyike a száz jutalmazott műszaki újítónak a világon. A folyóirat elismerte Joseph munkásságát a személyes adatvédelemmel, biztonsággal és digitális aláírással kapcsolatos Web technológiák fejlesztésében. További információk: Személyes adatvédelem, XML Aláírás, XML Titkosítás, XML Kulcs Kezelés.
Permalink: Joseph Reagle TR100 at vehetett át a Technology folyóirattól
A W3C elindítja a 2002-es Európai Interop Körutat
2002. május 21.
A W3C nyilvános rendezvénysorozatot szervez Európában május 21. és június 3. között, melynek egynapos állomásai Párizs, Bécs, Dublin és Brüsszel. A W3C Interop Körút célja a W3C technológiák népszerűsítése és azok együttműködésének bemutatása. A körút három új regionális W3C irodát is érint. További információk: sajtóközlemények.
Permalink: A W3C elindítja a 2002-es Európai Interop Körutat
A W3C csoport WWW2002 konferencián való szereplései elérhetők
2002. május 16.
A W3C Állandó Stábja több, mint 25 előadást tartott a Tizenegyedik Nemzetközi World Wide Web Konferencián (WWW2002) májusban, Honoluluban (Hawaii, USA). A Marie-Claire Forgue által vezetett W3C szekció diái és a Tim Berners-Lee által tartott vitaindító előadás a Weben is elérhető. További információk: W3C Állandó Stábja, W3C bemutatók.
Permalink: A W3C csoport WWW2002 konferencián való szereplései elérhetők
Megjelent a CSS munkaterv
2002. május 16.
A CSS Munkacsoportja négy munkatervet készített.
A Stílus Lapok (CSS - Cascading Style Sheets) egy nyelv, mellyel strukturált dokumentumokat (HTML vagy XML dokumentumokat) képernyőn vagy papíron jól megjelenítetté, vagy megfelelően kimondottá alakít. További információk: CSS3, CSS.
Permalink: Megjelent a CSS munkaterv
Megjelent a Minőségbiztosítási Keretrendszer munkaterve
2002. május 24.
Permalink: Megjelent a Minőségbiztosítási Keretrendszer munkaterve
A W3C irodák regionalizációja
2002. május 6.
Ahogy a W3C az irodai programját követve világszerte növeli jelenlétét, úgy egyre több W3C iroda alakul át regionális irodává. Ez azt jelenti, hogy az országhatárok többé nem korlátozzák az irodák tevékenységét, a közös kultúrájú, történelmű vagy nyelvű országok közös irodán osztoznak. Első lépésben a korábbi német W3C iroda most már Ausztria és Németország W3C irodája, a korábbi angol W3C-iroda mostanra az Egyesült Királyság és Írország W3C irodája lett, valamint a korábbi holland W3C-iroda a Benelux Államok irodája lett.
Permalink: A W3C irodák regionalizációja
Megjelent az XQuery, XSLT és XML Path munkaterve
2002. április 30.
Az XML Lekérdezések Munkacsoport, a XML Séma Munkacsoport és XSL Munkacsoport az együttműködés jegyében kiadott számos dokumentumot (szerzői információkról a dokumentumok státusz szekciójában olvashat):
Az XPath egy olyan nyelv, mely lehetővé teszi egy XML dokumentum részeinek címzését, az XQuery egy lekérdezőnyelv XML-re, az XSLT pedig egy olyan nyelv, mellyel XML transzformációkat írhatunk le. További információk: hogyan működnek ezek együtt az XML tevékenységekben.
Permalink: Megjelent az XQuery, XSLT és XML Path munkaterve
Megjelent az "RDF szószedet leíró nyelv 1.0: RDF séma" munkaterve
2002. április 30.
Permalink: Megjelent az "RDF szószedet leíró nyelv 1.0: RDF séma" munkaterve
Megjelent az "Egy XHTML + MathML + SVG Készlet" első munkaterve.
2002. április 30.
Permalink: Megjelent az "Egy XHTML + MathML + SVG Készlet" első munkaterve.
Megjelent a "Karakter modell World Wide Webre 1.0" végső munkaterve
2002. április 30.
Permalink: Megjelent a "Karakter modell World Wide Webre 1.0" végső munkaterve
A Skálázható Vektor Grafika (SVG) 1.1 és a Mobil SVG kettes szintű javaslatterv lett.
2002. április 30.
a W3C örömmel jelenti, hogy a Skálázható Vektor Grafika (SVG) 1.1 és a Mobil SVG kettes szintű javaslattervvé lépett elő. Az SVG 1.1 az SVG nyelvet újrafelhasználható építőkövekre bontja. A Mobil SVG az építőköveket felhasználva definiál két készletet, melyek mobiltelefonra és zsebszámítógépre optimalizáltak. Az SVG könnyen elérhető, dinamikus, újrafelhasználható vektorgrafikát, szöveget és képeket továbbít a Webre XML formátumban. További információk: sajtóközlemények, ajánlások, az SVG honlapja.
Permalink: A Skálázható Vektor Grafika (SVG) 1.1 és a Mobil SVG kettes szintű javaslatterv lett.